Комплексът от свързани ремонтни мерки в банята може да включва демонтаж на стари водопроводни инсталации, монтаж на инсталации за окачени водопроводни инсталации, подреждане на комуникации, монтаж на смесители и довършителни работи на мястото на монтаж. Във фирма "АкваЕМ" можете да поръчате всички необходими ремонтни и довършителни работи от този вид.
Монтаж на мивка.
Процесът на инсталиране на мивката включва три основни стъпки:
- приставка за купа,
- свързване към водопроводната мрежа,
- монтаж на смесител.
На първо място се подготвя стена, на която ще бъде разположено оборудването: точката на закрепване е маркирана. Хоризонталността на монтажната линия се проверява с помощта на нивел. Правят се отвори за крепежни елементи. Този етап е доста труден, но при използване на специална бормашина обикновено няма проблеми с перфорирането на плочките. В стената се монтират дюбели.
Между другото! За свързване към водопроводната мрежа се използва гъвкави връзки. Закупуването на гъвкави връзки е най-добре да се извърши допълнително, тъй като връзките, които идват със смесителя, може да не е с особено високо качество. Чрез резбова връзка се свързва към тръбите за подаване на студена и топла вода. Важно е да запечатате връзката със специална монтажна лента или тефлонов уплътнител.
Мивката е окачена на подготвените скоби. Инсталира се смесител, който се закрепва към купата със затягаща гайка с помощта на доставените или допълнително закупени уплътнения. Когато инсталирате водопроводно устройство, е много важно да проверите качеството на всички компоненти, тъй като нискокачествените уплътнения и крепежни елементи могат бързо да се провалят.
Към смесителя са свързани тръби за топла и студена вода. Калчищата се доставят и с уплътнителна лента или само тефлонов конец. След приключване на тази операция сифонът се монтира и се свързва към канализацията. Сифонът се монтира към изхода на мивката с помощта на предоставените специални крепежни елементи. Гофрирана тръба е прикрепена към сифона, водеща до канализационния отвор. След като всички връзки са правилно запечатани, инсталираното оборудване се тества, за да се изключат възможни течове. Фугата между мивката и стената е уплътнена.
Монтаж на вана.
Технологията за монтаж на вана до голяма степен зависи от нейния тип. Например, инсталирането на тънкостенна стоманена вана често изисква създаване на здрава основа и нанасяне на полиуретанова пяна на дъното, за да се осигури топло и звукоизолация. Образуването на монтажни отвори може да изисква избор на специален инструмент: пробиването в акрилни и емайлирани повърхности ще изисква различни методи.
Важно е! Преди монтирането на ваната се извършва изравняване и подът се хидроизолира. Ваната може да се монтира на крака, на подиум или на рамка. Често тези опции се комбинират, за да осигурят по-голяма стабилност и издръжливост на опорите. Монтира се дренажно-преливната система. Първо се монтира дренажната фуния, която е фиксирана с уплътнителни и притискащи пръстени. Монтиран е тройник, също снабден с уплътнение. След това се монтира преливната решетка: в зависимост от характеристиките на връзката може да се наложи промяна на дължината на преливната тръба.
Важно е да направите всички измервания правилно и да регулирате височината на основата, така че ваната да е равна. Крепежните елементи трябва да се монтират внимателно, за да се избегне деформация на капака на ваната. Крепежните елементи, включени в комплекта, не винаги съвпадат идеално с вида на покритието; опитен майстор ще може да посъветва за по-подходяща подмяна.
След монтиране на ваната върху опора, като се спазва необходимия наклон за изтичане на вода, водопроводното устройство се свързва към канализацията. След това хоризонталното положение и херметичността на ставите се проверяват непременно. Пространството между банята и стената се запълва с уплътнител. След това се монтира смесителя.
Монтаж на тоалетна чиния.
Монтирането на подова тоалетна изисква внимателен избор на компактен в съответствие с особеностите на местоположението на канализацията. В зависимост от устройството за влизане в канализацията се избира тоалетна чиния с хоризонтален, наклонен или вертикален изход. Инсталирането на различни видове устройства има свои собствени характеристики.
Първо се извършва подготовката на основата и нейното изравняване. Тоалетната е предварително монтирана на предвиденото за нея място; повърхността на пода е маркирана, за да се определи точно местоположението на водопроводното устройство и крепежните елементи. Тоалетната чиния е монтирана и закрепена към подовата настилка.
След това тоалетната е свързана. За да свържете хоризонтален или наклонен изход към канализационната тръба, се използва специален маншет или гофрирана тръба - всичко зависи от това колко точно е възможно да се избере моделът на тоалетната, за да съответства на изхода и канализационния отвор по височина.
Ако тоалетната е оборудвана с вертикален изход, свързването се извършва с помощта на фланеца, предвиден за този дизайн. Връзката е внимателно запечатана. Препоръчително е да нанесете уплътнител на мястото, където тоалетната чиния докосва пода - винаги има малка междина, в която ще потече вода и малки отломки ще бъдат запушени.
Монтаж на тоалетна чиния - Моноблок, Видео
Характеристики на монтажа на окачени водопроводни устройства.
За монтажа на модерни окачени водопроводни устройства е предвидена специална инсталация за скриване на комуникациите в стената. Най-често такъв водопровод се закупува като комплект, който включва тоалетна, мивка и биде. При инсталиране на няколко елемента от такъв комплект наведнъж може да се използва специален инсталационен дизайн, предоставен от производителя, който позволява инсталирането на всички устройства.
Инсталационните системи могат да се различават по дизайн. Изборът на устройство зависи от материала на стената и свързаните с нея фактори. Често е необходимо да се монтира допълнителна опорна стена за фиксиране на монтажната рамка. Казанчето на окачената тоалетна се монтира от производителя директно в монтажната рамка. Рамката се регулира по височина, закрепва се към стената или пода.
За монтаж на водопроводни устройства в такива системи са предвидени специални шпилки. Монтират се преди завършване на банята. Монтираната инсталация се облицова с гипсокартон, след което повърхността се завършва с предоставения материал - боядисана, измазана, облицована с панели или плочки. След това водопроводното устройство е свързано към водоснабдителната и канализационната система.
Свързването на водопровод, включително окачването, изисква определени умения и опит. Често домашните майстори се стремят да спестят пари и да направят своя собствена инсталация без участието на специалисти. За съжаление, този подход не винаги се оправдава: инсталирането на водопровод е задача, която включва много различни операции, а способността да се използват инсталираните устройства за дълго време без възникване на течове и други проблеми зависи от нивото на тяхната производителност .
Обръщайки се към компанията АкваЕМ, можете да сте сигурни, че инсталирането на водопроводни устройства ще бъде извършено с гаранция за висококачествено закрепване и свързване. Можете да получите необходимата информация за предоставянето на услугата и подробни съвети от специалист на фирмата, като се свържете с нас на посочените в сайта телефони.
Монтаж на вградено казанче